در این اینجا به تعدادی از زبان های دارای محبوبیت اشاره میکنیم

شما می توانید با مطالعه و تحقیق در مورد زبان های برنامه نویسی بفهمید که کدام یک از آنها دارای محبوبیت نیز باشند آنقدرها هم زیاد نیستند.شما قبل از یادگیری باید به این موضوع توجه کنید که میخواهید بعد از یادگیری برنامه نویسی چه کاری انجام دهید.سپس می توانید زبان برنامه نویسی مناسب را انتخاب کنید.در ادامه به چندین زبان برنامه نویسی که محبوبیت بالایی نیز دارند اشاره خواهیم کرد.

 

«اس‌کیو‌ال» (SQL)

SQL scripting language

SQL scripting language

یکی از محبوبترین زبان های برای برنامه نویسی می باشد.

از SQL برای افزایش،کاهش و یا تغییر داده ها استفاده می شود.

SQL زبانی بر پایه اعلان می باشد.

این زبان برعکس زبان های بیسیک و سی می باشد و یادگیری SQL بسیار لذت بخش و سریع است.

شما با یادگیری این زبان می توانید یک مدیر پایگاه داده حرفه ای شوید.

 

«سی شارپ» (#C)

C# programming language

C# programming language

محصولی از شرکت مایکروسافت و بر پایه‌ی فریم‌ورک «دات نت» (.net) است. از #C برای برنامه‌نویسی تحت وب (به‌وسیله‌ی ASP)، ساخت بازی‌های کامپیوتری و ساخت نرم‌افزارهای دسکتاپی می‌توان استفاده کرد.

 

«جاوا» (JAVA)

Java programming language

زبانی  مستقل از سیستم‌ عامل است.ویژگی‌هایی مانند امنیت و قابلیت استفاده در پلتفرم‌های مختلف را برای توسعه‌دهندگانش به ارمغان می‌آورد. از جاوا برای ساخت اپلیکیشن‌های اندروید، برنامه‌های دسکتاپی و بازی‌ها می‌توان استفاده کرد.جاوا زبانی کلاسیک و ریشه‌دار است که به‌خوبی از پس انجام پروژه‌های نرم‌افزاری بزرگ (Enterprise) برمی‌آید. علاوه‌براین «هدوپ» (Hadoop) یک فریم‌‌ورک تحت جاوا برای انجام پردازش روی داده‌های بزرگ (Big Data) است که در وب‌سرویس‌های یاهو، فیسبوک و آمازون مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین چه بخواهید برای تلفن همراهتان اپلیکیشن بسازید و چه بخواهید روی الگوریتم‌های پیچیده کار کنید، جاوا یک همراه خوب برای شما خواهد بود.

 

«پی‌اچ‌پی» (PHP)

 PHP programming language

PHP programming language

یک زبان اسکریپتی سمت سرور و متن‌باز (Open Source) است. بسیاری از وب‌سایت‌هایی که روزانه از آن‌ها بازدید می‌کنید، به‌وسیله‌ی PHP ساخته شده‌اند. فیسبوک، یاهو، ویکی‌پدیا، تامبلر، وردپرس و بسیاری دیگر از سایت‌ها مواردی هستند که از PHP قدرت گرفته‌اند.

دیدگاه خود را ارسال کنید...