مرکز تحقیقات برایتر (Bryter) در بریتانیا چندی پیش نظر سنجی از میان دختران گیمر انجام داد که نتایج آن اکنون در فضای مجازی منتشر شده است. با توجه به نتایج، درصد قابل توجهی از دختران گیمر در این کشور تبعیض از طریق بازی‌های ویدیویی را تجربه کرده‌اند.

این نظر سنجی با همکاری مرکز برایتر از میان ۱۱۵۱ گیمر دختر در بریتانیا انجام شده است که ۱۶ سال یا بیشتر سن داشته‌اند. نتایج این نظر سنجی نشان می‌دهد که ۳۵ درصد دختران گیمر در هنگام تجربه‌ بازی‌های آنلاین روی پی سی تبعیض را تجربه‌ کرده‌اند که این میزان روی کنسول‌ها به ۲۳ درصد می‌رسد. همچنین ۲۳ درصد دختران از ترس مورد سوء استفاده قرار گرفتن ترجیح می‌دهند هویت واقعی خود را فاش نسازند. ۱۱ درصد نیز به خاطر همین مشکل به هیچ وجه به تجربه‌ بازی‌های آنلاین نمی‌پردازند

۵۱ درصد از دخترانی که آزار در بازی‌های ویدیویی تجربه کرده‌اند، می‌گویند این اتفاق به صورت کلامی رخ داده است. درصد مربوط به ارسال پیام‌های نامناسب به این قشر هم ۴۰ درصد اعلام شده است. در ادامه می‌توانید برخی از نتایج این نظر سنجی را به صورت خلاصه مطالعه کنید:

  • ۶۲ درصد دختران نگاه منفی نسبت به صنعت گیم دارند. در مقابل، ۳۰ درصد نیز علاقه دارند تا در این صنعت مشغول به کار شوند.
  • ۷۱ درصد پاسخ دهندگان عقیده دارند که در به تصویر کشیدن ویژگی‌های جسمی زنان در بازی‌ها زیاده روی شده است. ۶۰ درصد عقیده دارند که تعداد شخصیت‌های مونث قوی در بازی‌ها کافی نبوده. ۵۵ درصد عقیده دارند که حضور زنان در بازی‌ها کمرنگ است. ۵۱ درصد نیز عقیده دارند که تنوع نژادی در شخصیت‌های زن وجود ندارد.
  • ۱۵ درصد دختران گیمر معتقدند اقدامان لازم برای مقابله با آزار و اذیت‌ها انجام شده است.
  • نیمی از دختران گیمر معتقدند که تعداد شخصیت‌های زن در بازی‌ها در مقایسه با گذشت زمان افزایش یافته است. همچنین کمتر از نیمی از پاسخ دهندگان عقیده دارند تصویری که از زنان در بازی‌ها ارائه می‌شود بهبود یافته است.

با وجود اینکه صنعت گیم امروزه گسترش یافته و تلاش بسیار زیادی نیز در زمینه‌ فرهنگ سازی صورت گرفته است اما همچنان شاهد تبعیض هستیم. این مشکل بیشتر برای دختران گیمر وجود دارد و انتظار می‌رود در آینده‌ شرایط برای آن‌ها بهتر شود.

دیدگاه خود را ارسال کنید...