مسئولان شرکت بزرگ و مشهور گوگل به تازگی اعلام کردند که موتور جستجوگر گوگل به زودی بهبودهای باارزشی را با خود به همراه خواهد داشت.

 

Google

Google

همانطور که می دانید،این موتور جستجوگر  به عنوان بهترین منبع برای تحقیق و جستجو در محیط اینترنت به حساب می آید و روزانه تعداد زیادی از کاربران، برای دستیابی به نتایج بهتر از آن استفاده می کنند. به همین دلیل مسئولان آن سعی در بهبود آن دارند و تلاش می کنند تا آن را به مرور کاربردی تر کنند.(رابطه رتبه سایت و سئو)

به تازگی گوگل اعلام کرده که قابلیت جدیدی به نام multifaceted featured snippets یا «داده های ویژه چندوجهی» را به موتور جستجوگر خود اضافه کرده که به کاربران کمک می کند تا نتایج بهتری را در جستجوهای خود مشاهده کنند. این قابلیت باعث می شود الگوریتم جستجوی گوگل بتواند با تشخیص دقیق تر واژه های سرچ شده منظور کاربر را بهتر متوجه شود و در نتیجه، نتایج به آنچه شخص به دنبال آن است، نزدیک تر خواهد بود.

از آنجایی که هنگام اعلام نتایج، اختلاف بسیار کوچکی میان موارد نمایش داده شده وجود دارد، این موتور جستجوگر  کار بر روی عبارت های multi-intent را شروع کرده که پتانسیل بالایی در اعلام نتایج دقیق تر دارد. آنطور که پیداست این تازه اول راهی است که گوگل در پیش گرفته و غول دنیای اینترنت این وعده را داده که با بهبود قابلیت multifaceted featured snippets، نتایج را با جزئیات بیشتر و دقیق تر در اختیار کاربر بگذارد.

شایان ذکر است؛ قابلیت داده های ویژه چندوجهی به صورت آزمایشی در پس زمینه این موتور جستجوگر  در حال فعالیت است تا نکات مثبت و منفی آن مشخص شود و از طرفی،آماده دریافت پیشنهادها و انتقادات کاربران نسبت به این ویژگی جدیدش است. پس اگر به این قبیل موضوعات علاقمند هستید، می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با گوگل در میان بگذارید و به بهبود هرچه بیشتر موتور جستجوگر گوگل کمک کنید.

 

دیدگاه خود را ارسال کنید...